Nieodpłatne doradztwo prawne
Nieodpłatne doradztwo prawneOd stycznia do grudnia 2016r. mieszkańcy mają możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej. W powiecie zgorzeleckim działają cztery punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, tj. w Bogatyni, Sulikowie, Węglińcu oraz w Zgorzelcu.
W Węglińcu i Bogatyni punkty prowadzone są przez Fundację PROBUS. Porady prawne udzielane są przez radców prawnych i adwokatów w następujących godzinach:

Odwiedź portal poświęcony funduszom unijnym
Odwiedź portal poświęcony funduszom unijnymJeśli chcesz dowiedzieć się o funduszach europejskich, na bieżąco śledzić informacje dotyczące założeń programowych, zasad przyznawania dotacji, poznać dokumentację projektową i aktualne nabory wniosków zapraszamy na portal: www.funduszeeuropejskie.gov.pl
Konkurs Inicjatyw Organizacji Pozarządowych
Konkurs Inicjatyw Organizacji PozarządowychMinister Pracy i Polityki Społecznej zaprasza do udziału w otwartym konkursie ofert Konkurs Inicjatyw Organizacji Pozarządowych w 2015 r. na najlepsze projekty z obszaru wyrównywania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

Wsparcie dla firm z terenów wiejskich. Środki krajowe
Wsparcie dla firm z terenów wiejskich. Środki krajowePortal witrynawiejska.org przedstawił nowe opracowanie dotyczące krajowych formy finansowego wsparcia dedykowane przedsiębiorcom. Jest to doskonałe kompendium wiedzy omawiające zarówno rozwiązania dostępne od lat, jak również nowości, którymi są dotacje Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Poradnik w postaci PDF znajduje się do pobrania na stronie: witrynawiejska.org.pl

Architekci naszej rzeczywistości – nowy konkurs Fundacji BZWBK
Architekci naszej rzeczywistości – nowy konkurs Fundacji BZWBKZapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie grantowym Fundacji Banku Zachodniego WBK „Architekci naszej rzeczywistości”. Do wygrania nawet 5 tys. zł na akcję promującą ciekawą postać!
Zastanawiałeś się kiedyś nad nazwiskami osób, które kryją się pod nazwami ulic w Twoim mieście? A może w pamięci mieszkańców Twojej okolicy zapisał się lokalny bohater, o którym milczą książki i Internet?