Konkurs ''Człowiek Bez Barier''
Konkurs ''Człowiek Bez Barier''Od 5 maja do 3 października trwa pierwszy etap konkursu "Człowiek Bez Barier", który jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Konkurs ma na celu nagrodzenie osób niepełnosprawnych, przełamujących bariery, udowadniając jednocześnie, że niepełnosprawność nie stanowi bariery w prowadzeniu normalnego życia społecznego i zawodowego oraz realizowaniu pasji.
Od 2003r. przyznawany jest tytuł "Człowieka bez barier", który pomimo niepełnosprawności jest zdolny do aktywnego działania i osiąganie wyznaczonych sobie celów. W tym roku "Człowiek bez barier" będzie wybrany po raz 12.
Pierwszy etap polega na przyjmowaniu zgłoszeń kandydatów (osób fizycznych, prawnych bądź organizacji z osobowością prawną). Zgłoszenia należy przesyłać na adres czlowiekbb@integracja.org do 3 października 2014. Spośród zgłoszeń Kapituła konkursu wybierze 15 finalistów, na następnie na podstawie głosowania zostanie wytypowanych 5 laureatów - jeden z nich otrzyma tytuł "Człowieka Bez Barier" wraz z pamiątkową statuetką, czterej pozostali zostaną nagrodzeni wyróżnieniami oraz pamiątkowymi statuetkami. Jedna z osób, biorąca udział w konkursie zostanie także nagrodzona nagrodą publiczności, poprzez głosowanie internautów na stronie www.niepelnosprawni.pl/
Honorowy patronat nad 12 edycją konkursu "Człowiek bez barier" objęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.
Więcej informacji o konkursie można uzyskać na stronie: czlowiekbezbarier.org