Zmiany w ustawie o KRS
W dniu 12 sierpnia 2014 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 26 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz o zmianie innych ustaw. Oznacza to zmiany w procedurach rejestracyjnych związanych z podejmowaniem lub prowadzeniem działalności gospodarczej, także organizacji pozarządowych.

Zmiany min. dotyczą: likwidacji zasad funkcjonowania jednego okienka, oznacza to, że podmioty rejestrujące się w KRS, będą miały nadawane NIP i REGON automatycznie.

Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 grudnia 2014 r., ale muszą jeszcze zostać wydane rozporządzenia wykonawcze.

Więcej informacji, oraz treść ustawy, znajdziecie pod adresem: http://poradnik.ngo.pl/