Konkurs Inicjatyw Organizacji Pozarządowych
Konkurs Inicjatyw Organizacji PozarządowychMinister Pracy i Polityki Społecznej zaprasza do udziału w otwartym konkursie ofert Konkurs Inicjatyw Organizacji Pozarządowych w 2015 r. na najlepsze projekty z obszaru wyrównywania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

W 2015 r. temat konkursu "Więcej kobiet w zawodach zdominowanych przez mężczyzn" może być realizowany poprzez m.in. kampanie, spotkania, szkolenia, treningi i tym podobne działania. Realizowane działania mają przyczyniać się do przełamywania stereotypów dotyczących roli kobiety na rynku pracy. Szczegóły otwartego konkursu ofert są dostępne w ogłoszeniu. Ponadto na potrzeby konkursu zostały opracowane "Zasady otwartego konkursu ofert - Konkurs Inicjatyw Organizacji Pozarządowych w 2015 r.", mające na celu ułatwienie organizacjom składanie ofert w konkursie.

Oferty można składać do 7 kwietnia 2015 r.. Rozstrzygnięcie nastąpi nie później, niż do 15 maja 2015 r. Oferty należy składać na adres:

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Departament Analiz Ekonomicznych i Prognoz
ul. Nowogrodzka 1/3/5
z dopiskiem - "Konkurs Inicjatyw Organizacji Pozarządowych w 2015 r."

Na konkurs przeznaczono kwotę 300 000,00 zł. Wysokość dotacji, o którą mogą się ubiegać organizacje, nie może przekroczyć 30 tys. zł - w przypadku jednej organizacji, zaś dla kilku organizacji składających ofertę wspólną nie może być wyższa niż 60 tys. zł. Dotacja nie może przekroczyć 80 % kwoty całkowitej przeznaczonej na realizację zadania.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej : http://www.mpips.gov.pl/