Weź udział w ankiecie!
Zapraszamy mieszkańców gminy Stara Kamienica, Zawidów, Gryfów Śląski, Zgorzelec, Lubomierz, Siekierczyn, Lwówek Śląski, Wleń, Lubań, Leśna, Olszyna, Platerówka, Mirsk, Nowogrodziec, Warta Bolesławiecka, Sulików, Świeradów Zdrój do wypełnienia ankiety dot. rozwoju obszarów wiejskich.

Szczegóły na stronie:

"Tu mieszkam, tu zmieniam" - konkurs grantowy Banku Zachodniego WBK
"Tu mieszkam, tu zmieniam" - konkurs grantowy Banku Zachodniego WBKBank Zachodni WBK ogłosił konkurs skierowany do społeczności lokalnych. Najlepszych 305 pomysłów na poprawę jakości życia w gminie, powiecie, mieście otrzyma od finansowe wsparcie na ich realizację.

Dofinansowanie otrzymać mogą projekty z następujących obszarów:

Rusza czwarta edycja konkursu Dolnośląski Przedsiębiorca Roku 2014!
Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej zaprasza do składania nominacji w Konkursie „Dolnośląski Przedsiębiorca Społeczny Roku 2014”. Konkurs wyróżni podmioty ekonomii społecznej, w tym organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne, przedsiębiorstwa prywatne oraz jednostki samorządu terytorialnego, które wpisują się w ideę realizowania celów społecznych metodami ekonomicznymi.

Zapraszamy Państwa do składania nominacji w obrębie czterech kategorii konkursowych.
Więcej informacji na stronie: http://www.fres.org.pl

EFS 2014-2020- wyraź swój sprzeciw dla wkładów własnych do projektów
EFS 2014-2020- wyraź swój sprzeciw dla wkładów własnych do projektówEFS 2014-2020 przewiduje co najmniej 5 % wkładów własnych do projektów. Rodzi to zagrożenie, że realizacją projektów zajmą się ci, których na to stać. Poprzez podjęcie inicjatywy i wyrażenie swojego sprzeciwu wobec takich planów możemy starać się o uniemożliwienie wprowadzenia tak niekorzystnych dla organizacji pozarządowych przepisów.

Fundacja Banku Zachodniego WBK ogłasza nabór wniosków w programie Bank Ambitnej MłodzieżyProgram ma uczyć określania potrzeb lokalnych społeczności, definiowania celów, tworzenia wspólnot zadaniowych, rozwiązywania problemów i realizowania zadań na poziomie lokalnym przez młodych ludzi kształtujących swoje postawy społeczne. Program Bank Ambitnej Młodzieży (BAM) ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że od wykształcenia, inicjatywy i ich aktywności zależy nie tylko ich własna przyszłość, ale także przyszłość lokalnego środowiska.