Zakończyliśmy II cykl szkoleń
Zakończyliśmy II cykl szkoleńW dniu 20 lipca, zakończył się II cykl szkoleniowy z udziałem przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych z zakresu współpracy między NGO i JST. Szkolenie obejmowało 3 zjazdy od maja do lipca. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów, przez Panią dr Beatę Springer. Zakres tematyczny obejmował również tworzenie „Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych”.

Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o stowarzyszeniach
Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o stowarzyszeniachKancelaria Prezydenta RP przedstawia do konsultacji projekt o zmianie ustawy Prawo o stowarzyszeniach.
Oto najważniejsze z planowanych zmian:
1. Zmniejszenie ilości osób wymaganych do założenia stowarzyszenia rejestrowego z osobowością prawną i umożliwienie wyboru władz przed rejestracją. Zmiana pozwoli na zakładanie stowarzyszeń już 9 osobom, a nie 15 - tak jak dotychczas.

Miasteczko Rękodzieła i Smaków Izerskich
Zapraszamy do Miasteczka Rękodzieła i Smaków Izerskich podczas XVI Gali Izerskiej Mirsk 2014 - już w sobotę 19 lipca!

Już 19 lipca o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Mirsku przy ul. Adama Mickiewicza 27 po raz szesnasty startuje Gala Izerska. Do realizacji projektu zostali zaproszeni rękodzielnicy oraz wytwórcy produktów spożywczych wytwarzających je na bazie starych przepisów kulinarnych.

Konkurs ''Człowiek Bez Barier''
Konkurs ''Człowiek Bez Barier''Od 5 maja do 3 października trwa pierwszy etap konkursu "Człowiek Bez Barier", który jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Konkurs ma na celu nagrodzenie osób niepełnosprawnych, przełamujących bariery, udowadniając jednocześnie, że niepełnosprawność nie stanowi bariery w prowadzeniu normalnego życia społecznego i zawodowego oraz realizowaniu pasji.

Druga konferencja za nami
Druga konferencja za namiDnia 12 czerwca w Restauracji Placebo w Zgorzelcu, odbyła się druga konferencja w ramach projektu „Model współpracy-standardem działań NGO i JST”. Spotkanie rozpoczął Wicestarosta Mariusz Tureniec i podzielił się swoimi refleksjami dotyczącymi działania organizacji pozarządowych na terenie powiatu zgorzeleckiego oraz ich współpracy z jednostkami samorządowymi. Następnie pani Agnieszka Skonieczka, prezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Lokalnych PROBUS, będącej liderem projektu przedstawiła program konferencji i omówiła planowane w projekcie działania.