Weź udział w konsultacjach
Weź udział w konsultacjachOrganizacje pozarządowe mają możliwość wzięcia udziału w spotkaniach grup roboczych, w trakcie których konsultowany będzie projekt Programu współpracy MPiPS z organizacjami pozarządowymi na lata 2015 – 2017.

Szczegóły na stronie:
www.pozytek.gov.pl

Konferencja inaugurująca projekt
Konferencja inaugurująca projektW środę 16 kwietnia br. odbyła się pierwsza konferencja organizowana w ramach projektu „Model współpracy-standardem działań NGO i JST”. Spotkanie to miało miejsce w Restauracji Placebo w Zgorzelcu, gdzie o godz. 16 Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński powitał gości i podzielił się swoimi refleksjami dotyczącymi działania organizacji pozarządowych na terenie powiatu zgorzeleckiego oraz ich współpracy z jednostkami samorządowymi. Następnie pani Agnieszka Skonieczka, prezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Lokalnych PROBUS, będącej liderem projektu omówiła prowadzone i planowane inicjatywy związane z realizacją działań projektowych.
Darowizny na działania społeczne z Fundacji Polska Miedź
Darowizny na działania społeczne z Fundacji Polska MiedźZadaniem Fundacji Polska Miedź jest wspomaganie i uzupełnianie tych dziedzin życia, które często ze względu na sytuację budżetową państwa, pozostają nienależycie dofinansowane.

Startują dotacje z zakresu kultury i edukacji
Startują dotacje z zakresu kultury i edukacjiDo 14 maja Fundacja Orange prowadzi nabór wniosków do nowego konkursu. Program dotacji - to propozycja dla organizacji i instytucji, które dostrzegają potrzeby związane z edukacją i kulturą w swoim regionie i chcą działać w inspirujących partnerstwach.

Wsparcie dla mieszkańców terenów wiejskich - konkurs
Wsparcie dla mieszkańców terenów wiejskich - konkursCelem konkursu ''Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi'' jest wsparcie społeczności lokalnych, działających w ''Odnowie Wsi Dolnośląskiej'', w realizacji projektów mających na celu poprawę funkcjonowania grupy odnowy wsi, pobudzenia aktywności mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości oraz rozwój tożsamości wiejskiej, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich.